Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogW jaki sposób kupić jeszcze mieszkanie z dopłatą w MdM?

W jaki sposób kupić jeszcze mieszkanie z dopłatą w MdM?

mieszkanie z mdm

 

Zaledwie trzydzieści dni wystarczyło, by osoby zainteresowane rządową dopłatą do kredytu w ramach programu MdM – Mieszkanie dla Młodych wykorzystały pulę środków dostępnych na rok 2017, czyli prawie 400 mln zł.

Czy to oznacza, że Program MdM w roku 2017 jest już niedostępny? Nie. Klienci mogą bowiem wydatkować jeszcze środki z puli MdM na 2018 r. Wystarczy znaleźć takie mieszkanie lub dom, którego właściciel zgodzi się zawrzeć transakcję kupna-sprzedaży już teraz, a na pieniądze z MdM poczeka do przyszłego roku.

Warto się jednak pospieszyć. Pula pieniędzy na dopłaty MdM systematycznie maleje. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że środki dostępne na MdM 2018 w tym roku pewnie wystarczą do maja, a w optymistycznym wariancie do czerwca. Wszystko będzie zależało od dalszego zainteresowania Polaków Programem dopłat MdM, a to cały czas jest duże. Ponieważ zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym są sprzedający gotowi poczekać na wpływ dotacji nawet 10-12 miesięcy wykorzystanie środków MdM będzie rosło, a termin, do którego będzie można rezerwować dopłatę będzie coraz krótszy. A w takiej sytuacji kto pierwszy ten lepszy.

Szacuje się, że do wykorzystania w ramach MdM jest jeszcze w tym roku ok. 200 mln zł. Dotyczy to jednak sytuacji, w której sprzedający zgodzi się na przelew ostatniej transzy kredytu dopiero w 2018 r. Kolejne 380 mln zł rządowego wsparcia zostanie udostępniona w styczniu 2018 r. Po tym terminie rządowy program wygaśnie. W tej sytuacji warto poważnie zastanowić się na zakup pierwszej nieruchomości, gdyż w ten sposób możemy zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wysokość dofinansowania zależeć będzie od miejsca, w którym nabędziemy nieruchomość.

Przez pierwsze lata działania programu Mieszkanie dla Młodych, czyli między rokiem 2014 a 2016, Bank Gospodarstwa Krajowego wsparł zakup 75 tys. mieszkań i domów. Szacuje się, że środki posiadane przez BGK, wystarczą jeszcze na dofinansowanie zakupu ok. 21 tys. mieszkań zanim całkowicie się wyczerpią.

Sprawdź możliwość skorzystania z dotacji w programie Mieszkanie dla Młodych i umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem finansowym.

 

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z niską marżą 1,65% (oprocentowanie zmienne od 8,85% w skali roku – RRSO 9,89% dla reprezentatywnego przykładu)!
Dowiedz się więcej

Instytucje, które nam zaufały:

PKO BP SA Millennium Bank SA Pekao Bank Hipoteczny SA
Pekao SA BNP Paribas SA mBank Bank Hipoteczny SA
ING Bank Śląski SA Alior Bank SA Getin Bank
Santander Bank Polska SA Bank Ochrony Środowiska SA Credit Agricole SA
mBank SA Citi Handlowy SA Bank Polskiej Spółdzielczości SA