Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogW jaki sposób kupić jeszcze mieszkanie z dopłatą w MdM?

W jaki sposób kupić jeszcze mieszkanie z dopłatą w MdM?

mieszkanie z mdm

 

Zaledwie trzydzieści dni wystarczyło, by osoby zainteresowane rządową dopłatą do kredytu w ramach programu MdM – Mieszkanie dla Młodych wykorzystały pulę środków dostępnych na rok 2017, czyli prawie 400 mln zł.

Czy to oznacza, że Program MdM w roku 2017 jest już niedostępny? Nie. Klienci mogą bowiem wydatkować jeszcze środki z puli MdM na 2018 r. Wystarczy znaleźć takie mieszkanie lub dom, którego właściciel zgodzi się zawrzeć transakcję kupna-sprzedaży już teraz, a na pieniądze z MdM poczeka do przyszłego roku.

Warto się jednak pospieszyć. Pula pieniędzy na dopłaty MdM systematycznie maleje. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że środki dostępne na MdM 2018 w tym roku pewnie wystarczą do maja, a w optymistycznym wariancie do czerwca. Wszystko będzie zależało od dalszego zainteresowania Polaków Programem dopłat MdM, a to cały czas jest duże. Ponieważ zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym są sprzedający gotowi poczekać na wpływ dotacji nawet 10-12 miesięcy wykorzystanie środków MdM będzie rosło, a termin, do którego będzie można rezerwować dopłatę będzie coraz krótszy. A w takiej sytuacji kto pierwszy ten lepszy.

Szacuje się, że do wykorzystania w ramach MdM jest jeszcze w tym roku ok. 200 mln zł. Dotyczy to jednak sytuacji, w której sprzedający zgodzi się na przelew ostatniej transzy kredytu dopiero w 2018 r. Kolejne 380 mln zł rządowego wsparcia zostanie udostępniona w styczniu 2018 r. Po tym terminie rządowy program wygaśnie. W tej sytuacji warto poważnie zastanowić się na zakup pierwszej nieruchomości, gdyż w ten sposób możemy zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wysokość dofinansowania zależeć będzie od miejsca, w którym nabędziemy nieruchomość.

Przez pierwsze lata działania programu Mieszkanie dla Młodych, czyli między rokiem 2014 a 2016, Bank Gospodarstwa Krajowego wsparł zakup 75 tys. mieszkań i domów. Szacuje się, że środki posiadane przez BGK, wystarczą jeszcze na dofinansowanie zakupu ok. 21 tys. mieszkań zanim całkowicie się wyczerpią.

Sprawdź możliwość skorzystania z dotacji w programie Mieszkanie dla Młodych i umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem finansowym.

 

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z marżą 0,00% przez 12 miesięcy – RRSO 10,84% dla reprezentatywnego przykładu!
Dowiedz się więcej

Wyróżnienia

Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia
Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia