Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogPolacy chcą korzystać z usług firm doradczych

Polacy chcą korzystać z usług firm doradczych

rodzina korzystająca z pomocy doradcy finansowego

 

Polacy nie chcą sami wybierać kredytu hipotecznego. Wolą korzystać z pomocy firm doradczych.

Według badań, wybór kredytu hipotecznego jest trudny dla 87% Polaków, a 76% badanych chciałoby, żeby ktoś im w tym pomógł. Jest to zdanie zarówno osób, które już przechodziły przez proces kredytowy, jak i tych, które dopiero zamierzają wziąć kredyt. Spośród wszystkich osób, które spłacają obecnie kredyt hipoteczny, aż 56 % korzystało z pomocy pośrednika kredytowego.

Zaufanie do pośredników hipotecznych rośnie.

Polacy doceniają pracę pośredników hipotecznych i coraz częściej korzystają z ich usług. W roku 2018 aż 69% wszystkich wniosków o kredyt hipoteczny zostało złożonych w bankach za pośrednictwem zewnętrznych doradców hipotecznych.

80% kredytobiorców jest zadowolonych z pomocy zewnętrznych doradców hipotecznych.

Okazuje się, że aż dla 80% osób porady pośredników hipotecznych były pomocne, rzetelne i wiarygodne oraz świadczyły o dużym rozeznaniu w rynku. Podobnie osoby te oceniały doradztwo pracowników banku, jednak zewnętrzni doradcy hipoteczni zostali ocenieni jako bardziej uczciwi i niezależni.

Co doceniają osoby korzystające z usług pośredników hipotecznych?

Nie wszyscy kończą ekonomię, by posiadać szeroką wiedzę z zakresu finansów. Klienci  często mają trudności, aby samodzielnie i  obiektywne porównać oferty kredytowe, przygotowane przez banki. Dodatkowo, aby odwiedzić wszystkie banki, których oferta kredytu mieszkaniowego wydaje się interesująca potrzebny jest czas. Nierzadko na rozmowę z doradcą w banku trzeba umówić się z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dlatego osoby korzystające z usług zewnętrznych doradców hipotecznych szczególnie podkreślają kilka istotnych korzyści, jakie niesie ze sobą współpraca z pośrednikami hipotecznymi:

Dzięki pomocy zewnętrznych doradców hipotecznych i posiadanych przez nich narzędzi klienci :

  • mogą obiektywnie porównać oferty poszczególnych banków w jednym miejscu,
  • otrzymują pełną informację o wszystkich kosztach kredytowych i około-kredytowych,
  • oszczędzają czas, jaki musieliby stracić na wizyty w bankach w celu pozyskania wielu ofert.

Przy wyborze doradców hipotecznych opieramy się na opiniach i rekomendacjach

Najlepszy doradca hipoteczny do doradca sprawdzony i wiarygodny, czyli taki, któremu możemy zaufać. Dlatego najchętniej korzystamy z usług pośredników hipotecznych, z których korzystali już nasi znajomi. Z badań wynika, że polecenie doradcy przez inną osobę jest istotne dla 88% osób, zamierzających skorzystać z usług pośrednika kredytowego. 74% badanych szuka też opinii w Internecie, na forach, gdzie klienci dzielą się swoimi doświadczeniami i uwagami. I wreszcie 69% osób zwraca uwagę na opinie, nagrody, wyróżnienia przyznane doradcom przez niezależne instytucje i portale prowadzące badania jakości świadczonych usług.

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z niską marżą 2,09% (oprocentowanie zmienne od 4,81% w skali roku – RRSO 5,49% dla reprezentatywnego przykładu)!
Dowiedz się więcej

Instytucje, które nam zaufały:

PKO BP SA Millennium Bank SA Pekao Bank Hipoteczny SA
Pekao SA BNP Paribas SA mBank Bank Hipoteczny SA
ING Bank Śląski SA Alior Bank SA Getin Bank
Santander Bank Polska SA Bank Ochrony Środowiska SA Credit Agricole SA
mBank SA Citi Handlowy SA Bank Polskiej Spółdzielczości SA