Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogPolacy chcą korzystać z usług firm doradczych

Polacy chcą korzystać z usług firm doradczych

Polacy-chca-korzystatac-z-pomocy-firm-doradczych

 

Polacy nie chcą sami wybierać kredytu hipotecznego. Wolą korzystać z pomocy firm doradczych.

Według badań, wybór kredytu hipotecznego jest trudny dla 87% Polaków, a 76% badanych chciałoby, żeby ktoś im w tym pomógł. Jest to zdanie zarówno osób, które już przechodziły przez proces kredytowy, jak i tych, które dopiero zamierzają wziąć kredyt. Spośród wszystkich osób, które spłacają obecnie kredyt hipoteczny, aż 56 % korzystało z pomocy pośrednika kredytowego.

Zaufanie do pośredników hipotecznych rośnie.

Polacy doceniają pracę pośredników hipotecznych i coraz częściej korzystają z ich usług. W roku 2018 aż 69% wszystkich wniosków o kredyt hipoteczny zostało złożonych w bankach za pośrednictwem zewnętrznych doradców hipotecznych.

Przeczytaj: Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

80% kredytobiorców jest zadowolonych z pomocy zewnętrznych doradców hipotecznych.

Okazuje się, że aż dla 80% osób porady pośredników hipotecznych były pomocne, rzetelne i wiarygodne oraz świadczyły o dużym rozeznaniu w rynku. Podobnie osoby te oceniały doradztwo pracowników banku, jednak zewnętrzni doradcy hipoteczni zostali ocenieni jako bardziej uczciwi i niezależni.

Co doceniają osoby korzystające z usług pośredników hipotecznych?

Nie wszyscy kończą ekonomię, by posiadać szeroką wiedzę z zakresu finansów. Klienci  często mają trudności, aby samodzielnie i  obiektywne porównać oferty kredytowe, przygotowane przez banki. Dodatkowo, aby odwiedzić wszystkie banki, których oferta kredytu mieszkaniowego wydaje się interesująca potrzebny jest czas. Nierzadko na rozmowę z doradcą w banku trzeba umówić się z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dlatego osoby korzystające z usług zewnętrznych doradców hipotecznych szczególnie podkreślają kilka istotnych korzyści, jakie niesie ze sobą współpraca z pośrednikami hipotecznymi:

Dzięki pomocy zewnętrznych doradców hipotecznych i posiadanych przez nich narzędzi klienci :

  • mogą obiektywnie porównać oferty poszczególnych banków w jednym miejscu,
  • otrzymują pełną informację o wszystkich kosztach kredytowych i około-kredytowych,
  • oszczędzają czas, jaki musieliby stracić na wizyty w bankach w celu pozyskania wielu ofert.

Przy wyborze doradców hipotecznych opieramy się na opiniach i rekomendacjach

Najlepszy doradca hipoteczny do doradca sprawdzony i wiarygodny, czyli taki, któremu możemy zaufać. Dlatego najchętniej korzystamy z usług pośredników hipotecznych, z których korzystali już nasi znajomi. Z badań wynika, że polecenie doradcy przez inną osobę jest istotne dla 88% osób, zamierzających skorzystać z usług pośrednika kredytowego. 74% badanych szuka też opinii w Internecie, na forach, gdzie klienci dzielą się swoimi doświadczeniami i uwagami. I wreszcie 69% osób zwraca uwagę na opinie, nagrody, wyróżnienia przyznane doradcom przez niezależne instytucje i portale prowadzące badania jakości świadczonych usług.

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z marżą 0,00% przez 12 miesięcy – RRSO 10,84% dla reprezentatywnego przykładu!
Dowiedz się więcej

Wyróżnienia

Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia
Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia