Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogNowy bank mobilny – Bank Złotych Piasków

Nowy bank mobilny – Bank Złotych Piasków

mobilny bank

 

Twórca mBanku uruchamia nowy bank mobilny – Golden Sand Bank czyli Bank Złotych Piasków.

Sławomir Lachowski jest twórcą i pomysłodawcą mBanku – pierwszego wyłącznie internetowego banku w Polsce, dziś jednej z największych instytucji bankowych w naszym kraju. Kiedyś tylko internetowy, dzisiaj mBank jest jednak typowym bankiem uniwersalnym z siecią własnych placówek. Po rozstaniu z grupą BRE Bank Sławomir Lachowski zbudował Smart Bank – bank wyłącznie na urządzenia mobilne. Ten jednak zniknął z rynku w ubiegłym roku, gdy połączył się z BIZ Bankiem w wyniku czego powstał Nest Bank – również tradycyjny bank uniwersalny.

Banki mobilne na świecie wyrastają w ostatnim czasie niemal jak grzyby po deszczu. W samej Europie banków mobilnych jest już przynajmniej kilka. Prym pod tym względem wiedzie Wielka Brytania, gdzie już jest Monzo, Atom, Tandem i Starling Bank. W Niemczech coraz większe sukcesy odnoszą N26 i Fidor Bank. Poza tym są jeszcze banki wyłącznie mobilne stworzone przez tradycyjne instytucje finansowe – Hello Bank przez BNP Paribas czy Soon przez firmę ubezpieczeniową Axa.

Według wstępnych informacji, Golden Sand Bank ma być bankiem całkowicie mobilnym, europejskim i transgranicznym. To znaczy, że nie będzie świadczył usług tylko w jednym kraju. Golden Sand Bank ma tworzyć platformę finansową oferującą usługi bankowe, a dodatkowo również usługi inwestycyjne, ubezpieczeniowe oraz zarządzanie funduszami, transakcjami kartowymi i bankomatami. Klientem docelowym ma być osoba zamożna, mająca nadwyżki finansowe do ulokowania na platformie Golden Sand Banku.

W Łodzi, gdzie znajduje się zaplecze IT i centrum rozwoju biznesu, pracuje już kilkadziesiąt osób. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w spółce Dragon Services, która zarządza projektem zaczął pracować m.in. Jakub Korczak, były wiceprezes Serinus Energy z grupy Kulczyk Investments, wcześniej CFO w Banku Pocztowym, do którego przeszedł z BRE Banku. Bankowe korzenie ma też szef Dragon Services, Piotr Gawron, przed laty pracownik BRE Banku, a później Banku Pocztowego, Meritum i FM Banku.

Aktualnie Golden Sand Bank ubiega się o licencję bankową. Do debiutu jeszcze daleko, ale wiele wskazuje na to, że do końca roku uda się operacyjnie wdrożyć już pierwsze rozwiązania.

 

 

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z marżą 0,00% przez 12 miesięcy – RRSO 10,84% dla reprezentatywnego przykładu!
Dowiedz się więcej

Wyróżnienia

Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia
Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia