Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogKredyt hipoteczny z niższym wkładem tylko do końca 2016 roku

Kredyt hipoteczny z niższym wkładem tylko do końca 2016 roku

kredyt hipoteczny

 

Osoby, które myślą o zakupie mieszkania lub domu, ale nie będzie ich stać na wniesienie wkładu własnego w wysokości 20% ceny nieruchomości, muszą się spieszyć. Wnioski o kredyt na 85% ceny kupowanej nieruchomości będzie można składać jedynie do końca 2016 roku. Od 2017 roku wymagania banków się zwiększą. Minimalny wkład własny będzie musiał wynosić przynajmniej 20%.

Dzisiaj, zgodnie z Rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego każdy, kto zamierza sfinansować kredytem hipotecznym zakup lokalu mieszkalnego lub budowę domu musi opłacić 15% wartości inwestycji z własnych środków.

Dodatkowo 9 banków, w tym: Alior Bank, Deutsche Bank Polska, Getin Bank, mBank i PKO Bank Polski, umożliwia dzisiaj swoim klientom uzyskanie kredytu pod hipotekę do 90% wartości nieruchomości. Jest to możliwe dzięki furtce pozostawionej w przepisach Rekomendacji KNF. Kredytobiorca może uzyskać kredyt jedynie przy 10-procentowym wkładzie własnym, jeśli doubezpieczy brakujące 5% lub przedstawi dodatkowe zabezpieczenie spłaty zadłużenia.

Czy w przyszłym roku nadal będzie istniała możliwość skorzystania z kredytów z niskim wkładem 10% lub 15%? Będzie to zależało od polityki finansowej banków. Część z nich z pewnością będzie chciała zmniejszyć ryzyko kredytowe i dostosuje swoje wymogi do Rekomendacji KNF żądając od klientów wpłacenia 20% wkładu własnego. Te z banków, które nadal będą oferować możliwość uzyskania kredytu z niższym wkładem, doliczą klientom koszt ubezpieczenia brakującego wkładu własnego.

Szansą na ominięcie wymogu wpłacenia 20% kosztu inwestycji będzie skorzystanie z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Choć obecnie banki nie przyjmują nowych wniosków o rządową dopłatę do pierwszego mieszkania, od przyszłego roku ruszy kolejny nabór beneficjentów. Mając jednak na względzie olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszył się MdM w pierwszej połowie bieżącego roku, można założyć, że w styczniu ustawi się długa kolejka chętnych na dotację i pula dopłat szybko się wyczerpie.

Dlatego już dziś warto zgłosić się do doradcy FINANSE.PL i skorzystać z kredytu z niskim 10% wkładem własnym.

 

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z marżą 0,00% przez 12 miesięcy – RRSO 10,84% dla reprezentatywnego przykładu!
Dowiedz się więcej

Wyróżnienia

Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia
Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia