Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogKredyt hipoteczny z niższym wkładem tylko do końca 2016 roku

Kredyt hipoteczny z niższym wkładem tylko do końca 2016 roku

kredyt hipoteczny

 

Osoby, które myślą o zakupie mieszkania lub domu, ale nie będzie ich stać na wniesienie wkładu własnego w wysokości 20% ceny nieruchomości, muszą się spieszyć. Wnioski o kredyt na 85% ceny kupowanej nieruchomości będzie można składać jedynie do końca 2016 roku. Od 2017 roku wymagania banków się zwiększą. Minimalny wkład własny będzie musiał wynosić przynajmniej 20%.

Dzisiaj, zgodnie z Rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego każdy, kto zamierza sfinansować kredytem hipotecznym zakup lokalu mieszkalnego lub budowę domu musi opłacić 15% wartości inwestycji z własnych środków.

Dodatkowo 9 banków, w tym: Alior Bank, Deutsche Bank Polska, Getin Bank, mBank i PKO Bank Polski, umożliwia dzisiaj swoim klientom uzyskanie kredytu pod hipotekę do 90% wartości nieruchomości. Jest to możliwe dzięki furtce pozostawionej w przepisach Rekomendacji KNF. Kredytobiorca może uzyskać kredyt jedynie przy 10-procentowym wkładzie własnym, jeśli doubezpieczy brakujące 5% lub przedstawi dodatkowe zabezpieczenie spłaty zadłużenia.

Czy w przyszłym roku nadal będzie istniała możliwość skorzystania z kredytów z niskim wkładem 10% lub 15%? Będzie to zależało od polityki finansowej banków. Część z nich z pewnością będzie chciała zmniejszyć ryzyko kredytowe i dostosuje swoje wymogi do Rekomendacji KNF żądając od klientów wpłacenia 20% wkładu własnego. Te z banków, które nadal będą oferować możliwość uzyskania kredytu z niższym wkładem, doliczą klientom koszt ubezpieczenia brakującego wkładu własnego.

Szansą na ominięcie wymogu wpłacenia 20% kosztu inwestycji będzie skorzystanie z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Choć obecnie banki nie przyjmują nowych wniosków o rządową dopłatę do pierwszego mieszkania, od przyszłego roku ruszy kolejny nabór beneficjentów. Mając jednak na względzie olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszył się MdM w pierwszej połowie bieżącego roku, można założyć, że w styczniu ustawi się długa kolejka chętnych na dotację i pula dopłat szybko się wyczerpie.

Dlatego już dziś warto zgłosić się do doradcy FINANSE.PL i skorzystać z kredytu z niskim 10% wkładem własnym.

 

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z niską marżą 1,65% (oprocentowanie zmienne od 8,85% w skali roku – RRSO 9,89% dla reprezentatywnego przykładu)!
Dowiedz się więcej

Instytucje, które nam zaufały:

PKO BP SA Millennium Bank SA Pekao Bank Hipoteczny SA
Pekao SA BNP Paribas SA mBank Bank Hipoteczny SA
ING Bank Śląski SA Alior Bank SA Getin Bank
Santander Bank Polska SA Bank Ochrony Środowiska SA Credit Agricole SA
mBank SA Citi Handlowy SA Bank Polskiej Spółdzielczości SA