Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogKiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

doradca kredytowy z laptopem

 

Świat finansów jest rozległy, a poruszanie się w nim wymaga naprawdę dużej wiedzy i doświadczenia. Przed każdą poważną decyzją finansową warto więc zasięgnąć porady osoby, która jest ekspertem w tej dziedzinie. Chodzi oczywiście o pomoc doradcy kredytowego. Kim jest ten specjalista? I kiedy warto skorzystać z jego wsparcia? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba, która posiada rozległą wiedzę z zakresu finansów – zna dokładnie procedury i zasady przyznawania kredytów w poszczególnych bankach, wie, jaka jest skłonność banków do akceptacji różnych źródeł dochodów, zna sposób liczenia zdolności kredytowej w każdym z banków oraz wymagania dokumentowe stawiane przed klientami. Doradca kredytowy jest przede wszystkim wieloletnim praktykiem. Dzięki latom współpracy z bankami i doświadczeniu zdobytemu w trakcie procesowania wniosków kredytowych jest w stanie szybko zanalizować Twoją sytuację finansową i pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji finansowej.

Ekspert kredytowy może Ci pomóc na każdym etapie realizacji twojego zamierzenia finansowego

  • Na wstępie ekspert przeanalizuje Twoją sytuację finansową i ustali, jaką zdolność kredytową posiadasz w poszczególnych bankach. Dzięki temu będziesz wiedział, na jaką inwestycję cię stać i ile twoje przedsięwzięcie będzie kosztowało.
  • Doradca kredytowy przygotuje dla Ciebie oferty, które będą odpowiadały twoim preferencjom i będą optymalne dla twojej sytuacji finansowej. Pomoże Ci też wyborze oferty, która będzie najkorzystniejsza spośród wszystkich dostępnych ofert na rynku, przedstawiając zalety i wady każdej opcji.
  • Ekspert przygotuje wraz z Tobą wymagane dokumenty i złoży w twoim imieniu wniosek kredytowy do wybranego przez Ciebie banku. Będzie też nadzorował przebieg poszczególnych etapów analizy wniosku aż do wydania przez bank decyzji kredytowej.
  • Doradca kredytowy przeanalizuje z tobą warunki decyzji kredytowej i treść umowy kredytowej, pomoże Ci w zrozumieniu niejasnych zapisów i odpowie na twoje pytania. Kiedy będziesz gotowy do podpisania umowy kredytowej, pojedzie wraz z tobą do banku, by zapewnić Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie podpisywania dokumentów.
  • Ekspert dopilnuje, aby kredyt został uruchomiony, a po całym procesie kredytowym będzie cię wspierał w twoich kontaktach z bankiem.

Doradca kredytowy może świadczyć usługi zarówno wobec osób prywatnych, jak i przedsiębiorców w tym również startupów.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Z pomocy doradcy kredytowego warto skorzystać nie tylko wtedy, kiedy musisz podjąć ważną decyzję finansową dotyczącą zaciągnięcia kredytu, ale także, gdy rozważasz zmianę istotnych warunków obsługi swojego kredytu np. formy oprocentowania, okresu kredytowania, dokonania przedterminowej spłaty kredytu czy nawet przeniesienia kredytu do innego banku i zastąpienia go zupełnie nowym zobowiązaniem finansowym.

Przeczytaj: Zakup nieruchomości – sprawdzona metoda ochrony kapitału

Jakiego doradcę kredytowego wybrać?

Odpowiedź jest prosta – wybierz Sprawdzonego doradcę kredytowego, a więc takiego, z którego pomocy skorzystało już wielu innych klientów i którego usługi są cenione i rekomendowane na rynku. W tym celu warto sprawdzić opinie, jakie zamieszczają klienci po skończonych transakcjach finansowych i wybrać eksperta kredytowego, który cieszy się uznaniem i zaufaniem innych osób.

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z marżą 0,00% przez 12 miesięcy – RRSO 10,84% dla reprezentatywnego przykładu!
Dowiedz się więcej

Wyróżnienia

Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia
Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia