Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogInwestycje deweloperskie w Sosnowcu

Inwestycje deweloperskie w Sosnowcu

inwestycje deweloperskie w Sosnowcu

 

W Sosnowcu będącym stolicą Zagłębia Dąbrowskiego zapotrzebowanie na nowe mieszkania cały czas nie maleje. To skłania deweloperów do realizacji kolejnych inwestycji mieszkaniowych na terenie miasta. Aktualnie w Sosnowcu powstaje kilka nowych osiedli m.in. Nowa Środula przy zbiegu ulic Jędryczki, Bohaterów Getta i Konopnickiej, osiedle Hello Zagórze na skrzyżowaniu ulic Zaruskiego i Bora-Komorowskiego, Osiedle Gwiezdna przy ulicy Gwiezdnej obok Placu Papieskiego czy Sielec Żelazna w dzielnicy Niwka.

Poniżej lista inwestycji deweloperskich realizowanych na terenie Sosnowca. W przypadku zainteresowania nasi eksperci finansowi pomogą Państwu w uzyskaniu optymalnego kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania w tych lokalizacjach:

 

  • Sielec Renarda – nowe osiedle położone 1 km od centrum Sosnowca przy ul. Skautów.

Nowoczesne, kameralne osiedle Sielec Renarda składa się z czterech budynków. Inwestycja realizowana jest w trzech etapach. Pierwszy z nich obejmuje budynek z 32 funkcjonalnymi mieszkaniami o powierzchniach od 43 m² do 85 m². Wszystkie budynki posiadają windy. Pod każdym z nich znajduje się garaż podziemny, dostępne są również komórki lokatorskie. Dla wygody mieszkańców przewidziano specjalnie pomieszczenie do przechowywania rowerów. Mieszkania na parterze mają ogródki, a na ostatnich piętrach – tarasy. Pozostałe lokale posiadają balkony lub loggie. Osiedle będzie częściowo ogrodzone, a o bezpieczeństwo mieszkańców zadba monitoring. W pobliżu znajduje się wiele atrakcyjnych terenów zielonych w tym Park Sielecki i planowane do utworzenia bulwary nad rzeką Przemszą. Aktualnie dostępnych jest 18 spośród 32 mieszkań. Wykonawca: PBO ŚLĄSK Sp. z o.o.

Pierwszy etap będzie gotowy do odbioru już w III kwartale 2022 r.

 

  • Sielec Żelazna Sosnowiec – to komfortowy kompleks mieszkalny, będący odpowiedzią wobec rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe mieszkania w sosnowieckiej dzielnicy Niwka.

Osiedle Żelazna to kompleks czterech nowoczesnych budynków wielorodzinnych o wysokości pięciu kondygnacji wyposażonych w wygodną windę. Każdy z budynków oferuje 33 lokale mieszkalne. Dogodna lokalizacja zapewnia dostęp do drogi ekspresowej S1 i autostrady A4, ale także bliskie położenie miejskiej komunikacji tramwajowej, autobusowej. Na terenie osiedla znajdzie się 138 miejsc parkingowych oraz teren wypoczynkowy z placem zabaw dla dzieci. Budynki 1 i 2 zostały już przekazane klientom. Ruszyła budowa budynków 3 i 4 z planowanym terminem zakończenia prac na przełomie maja i czerwca 2022 r. Aktualnie w sprzedaży są 62 mieszkania. Wykonawca: BD Inwestor 2 Spółka z o.o. Żelazna Spółka Komandytowa

 

  • Apartamenty Nova Środula w Sosnowcu – to funkcjonalne osiedle przy zbiegu ulic Jędryczki, Konopnickiej i Bohaterów Getta – łącznie 6 budynków wielorodzinnych oferujących 384 lokale mieszkalne w metrażach od 34 mkw. do 70.5 mkw. wraz z garażami podziemnymi oraz zewnętrznymi miejscami postojowymi.

Przedsięwzięcie realizowane jest w dzielnicy zlokalizowanej nieopodal parków, w otoczeniu terenów zielonych i rekreacyjnych, w tym znanej i lubianej Górka Środulskiej, stanowiącej jeden z chętniej odwiedzanych punktów widokowych na panoramę miasta. Lokalizacja osiedla zapewnia dogodny dojazd zarówno do centrum miasta, ale również do drogi 94. Aktualnie w sprzedaży znajduje się 35 mieszkań 1, 2, 3 i 4 -pokojowych w metrażach od 34 do 71 m.kw. Planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2022 roku. Wykonawca: Perfectum Development Sp. z o.o.

 

  • Hello Zagórze w Sosnowcu ul. Zaruskiego – nowoczesne osiedle budowane w zielonej okolicy Zagórza, przy parku Środula.

Cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego o 4 kondygnacjach naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnacji podziemnej. W budynki znajdują się 44 lokale mieszkalne, z czego dostępnych jest jeszcze 7 lokali o powierzchni od 50 do 81 m.kw. Planowane oddanie budynku do użytkowania w 4 kw. 2021 roku. Wykonawca: HELLO HOME BEATA SAPOTA SPÓŁKA JAWNA

 

  • Nowy Pekin – nowoczesne mieszkania i apartamenty w Sosnowcu przy ulicy Koszalińskiej.

Inwestycja charakteryzuje się prostym, minimalistycznym, ale nowoczesnym designem. Projektując mieszkania zadbano o funkcjonalne układy, aby dawały możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni, dopasowanej do indywidualnych potrzeb. W ramach inwestycji powstają cztery 7-8 kondygnacyjne budynki mieszkalne o powierzchni od 40 do 92 m2. Mieszkania w zależności od usytuowania, będą posiadały ogródki, balkony lub tarasy, a ostatnie piętra to mieszkania typu penthouse. Planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2022 roku. Wykonawca: ANTRANS INVEST Sp. z o.o.

 

  • Apartamenty Park Zagórski – I etap – w Sosnowcu na Osiedlu Zagórze przy ul. Dmowskiego.

Cała inwestycja składa się z dwóch budynków wielorodzinnych i obejmuje 64 lokale mieszkalne. Każdy z nich posiada balkon lub obszerny taras zlokalizowany na ostatniej kondygnacji. Mieszkania  usytuowane na parterze posiadają prywatne ogródki. Okolica osiedla charakteryzuje się wieloma terenami zielonymi oraz bardzo dobrą komunikacją z centrum Sosnowca i miastami ościennymi. Planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2021 roku. Inwestycja realizowana jest przez Musiał Group.

 

  • Sosnowiec Przechodnia – nowe mieszkania w stanie deweloperskim w Sosnowcu przy ul. Przechodniej.

W ramach inwestycji na ogrodzonym terenie powstanie budynek mieszczący w sobie 20 bezczynszowych mieszkań oraz 14 garaży. Planowane oddanie do użytkowania w 1 kw. 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez Invest Bud Sosnowiec.

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z niską marżą 1,65% (oprocentowanie zmienne od 8,85% w skali roku – RRSO 9,89% dla reprezentatywnego przykładu)!
Dowiedz się więcej

Instytucje, które nam zaufały:

PKO BP SA Millennium Bank SA Pekao Bank Hipoteczny SA
Pekao SA BNP Paribas SA mBank Bank Hipoteczny SA
ING Bank Śląski SA Alior Bank SA Getin Bank
Santander Bank Polska SA Bank Ochrony Środowiska SA Credit Agricole SA
mBank SA Citi Handlowy SA Bank Polskiej Spółdzielczości SA