Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogDotacja MdM wkrótce ponownie dostępna

Dotacja MdM wkrótce ponownie dostępna

dotacje mdm

 

1-go stycznia 2017 r. zostanie odblokowana druga połowa środków na 2017 r. w Programie MDM Mieszkanie dla Młodych. Bank Gospodarstwa Krajowego, który z ramienia państwa zarządza tym programem uruchomi wówczas pulę dopłat w wysokości 373 mln złotych.

Na jak długo starczą te środki? Eksperci FINANSE.PL uważają, że istnieje poważne ryzyko, iż w lutym 2017 roku pula dopłat zostanie wyczerpana. Skąd takie przypuszczenia? Świadomość istnienia programu MdM wśród młodych ludzi, którzy chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie lub dom bardzo wzrosła w bieżącym roku. Informacje płynące z różnych źródeł na temat programu MdM i możliwej do uzyskania dopłaty do wkładu własnego nakręciły spiralę popytu.

W efekcie pula środków przeznaczonych na dopłaty w 2016 roku w wysokości 746 mln złotych została wyczerpana w połowie kwietnia tego roku. Dodatkowe środki pochodzące z dopłaty na 2017 rok skończyły się na początku lipca. Od tego momentu BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty w roku przyszłym, a klienci z niecierpliwością czekają na początek 2017 roku.

Dlatego już dzisiaj warto przygotować się do swojego pierwszego zakupu mieszkania lub domu, tak by na początku stycznia 2017 roku złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy i dopłatę do wkładu własnego z Programu MdM.

Pozostają zatem 3 miesiące na znalezienie odpowiedniej nieruchomości i najlepszego kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania. To niewiele czasu i warto dobrze go wykorzystać.

Aby znaleźć najlepszą dla siebie nieruchomość trzeba poświęcić trochę czasu. Można samodzielnie przeglądać ogłoszenia zamieszczane w Internecie, odwiedzać serwisy zajmujące się sprzedażą nieruchomości oraz sięgnąć do ofert zamieszczanych w prasie lokalnej. Można też skorzystać z usług agencji nieruchomości i kontaktów wśród znajomych.

Dobrym pomysłem będzie także rozmowa z doradcą finansowym FINANSE.PL, który na bieżąco śledzi warunki kredytowania zakupu nieruchomości oferowane przez poszczególne banki. Podczas spotkania nasz ekspert sprawdzi Państwa zdolność kredytową, wyliczy kwotę dotacji, jaką mogą Państwo uzyskać w programie MdM, doradzi w zakresie wyboru lokalizacji nieruchomości, profesjonalnie przygotuje Państwa do złożenia wniosku kredytowego i odpowie na wszelkie pytania dotyczące programu MdM.

ZAPRASZAMY!

 

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z niską marżą 1,65% (oprocentowanie zmienne od 8,85% w skali roku – RRSO 9,89% dla reprezentatywnego przykładu)!
Dowiedz się więcej

Instytucje, które nam zaufały:

PKO BP SA Millennium Bank SA Pekao Bank Hipoteczny SA
Pekao SA BNP Paribas SA mBank Bank Hipoteczny SA
ING Bank Śląski SA Alior Bank SA Getin Bank
Santander Bank Polska SA Bank Ochrony Środowiska SA Credit Agricole SA
mBank SA Citi Handlowy SA Bank Polskiej Spółdzielczości SA