Umów się na bezpłatne
spotkanie z Ekspertem
Finansowym

telefon

Zadzwoń

570 102 400

mail

Wypełnij formularz

Napisz wiadomość
facebook

/finansepl.slask

 

FinanseBlogDotacja MdM wkrótce ponownie dostępna

Dotacja MdM wkrótce ponownie dostępna

dotacje mdm

 

1-go stycznia 2017 r. zostanie odblokowana druga połowa środków na 2017 r. w Programie MDM Mieszkanie dla Młodych. Bank Gospodarstwa Krajowego, który z ramienia państwa zarządza tym programem uruchomi wówczas pulę dopłat w wysokości 373 mln złotych.

Na jak długo starczą te środki? Eksperci FINANSE.PL uważają, że istnieje poważne ryzyko, iż w lutym 2017 roku pula dopłat zostanie wyczerpana. Skąd takie przypuszczenia? Świadomość istnienia programu MdM wśród młodych ludzi, którzy chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie lub dom bardzo wzrosła w bieżącym roku. Informacje płynące z różnych źródeł na temat programu MdM i możliwej do uzyskania dopłaty do wkładu własnego nakręciły spiralę popytu.

W efekcie pula środków przeznaczonych na dopłaty w 2016 roku w wysokości 746 mln złotych została wyczerpana w połowie kwietnia tego roku. Dodatkowe środki pochodzące z dopłaty na 2017 rok skończyły się na początku lipca. Od tego momentu BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty w roku przyszłym, a klienci z niecierpliwością czekają na początek 2017 roku.

Dlatego już dzisiaj warto przygotować się do swojego pierwszego zakupu mieszkania lub domu, tak by na początku stycznia 2017 roku złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy i dopłatę do wkładu własnego z Programu MdM.

Pozostają zatem 3 miesiące na znalezienie odpowiedniej nieruchomości i najlepszego kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania. To niewiele czasu i warto dobrze go wykorzystać.

Aby znaleźć najlepszą dla siebie nieruchomość trzeba poświęcić trochę czasu. Można samodzielnie przeglądać ogłoszenia zamieszczane w Internecie, odwiedzać serwisy zajmujące się sprzedażą nieruchomości oraz sięgnąć do ofert zamieszczanych w prasie lokalnej. Można też skorzystać z usług agencji nieruchomości i kontaktów wśród znajomych.

Dobrym pomysłem będzie także rozmowa z doradcą finansowym FINANSE.PL, który na bieżąco śledzi warunki kredytowania zakupu nieruchomości oferowane przez poszczególne banki. Podczas spotkania nasz ekspert sprawdzi Państwa zdolność kredytową, wyliczy kwotę dotacji, jaką mogą Państwo uzyskać w programie MdM, doradzi w zakresie wyboru lokalizacji nieruchomości, profesjonalnie przygotuje Państwa do złożenia wniosku kredytowego i odpowie na wszelkie pytania dotyczące programu MdM.

ZAPRASZAMY!

 

Promocje

Sprawdź nasze najnowsze promocje! Czeka na Ciebie m.in. oferta specjalna kredytu hipotecznego z marżą 0,00% przez 12 miesięcy – RRSO 10,84% dla reprezentatywnego przykładu!
Dowiedz się więcej

Wyróżnienia

Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia
Finanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnieniaFinanse Śląsk wyróżnienia